Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası olası bir felaket karşısında evinizin uğrayacağı hasarı güvence altına almanıza destek olan bir sigorta çeşididir. Konut sigortası ana teminatları binanızın ve bina içinde yer alan her tür sabit tesisatı sigorta kapsamına alır.

Konut sigortası teminatları her ne kadar sigorta şirketlerine göre farklılık sergilese de ana teminat olarak bilinen yangın teminatı tüm konut sigortalarında yer alır. Buna karşın sigortanızı ek teminatlarla genişleterek daha fazla riski güvence altına almanızda mümkündür. Bu ek teminatlar sırayla; sel, su baskını, cam kırılması, ferdi kaza, hırsızlık, yardım hizmetleri, fırtına, deprem ve yanardağ püskürmesi vb. olarak sıralanabilir.

Konut sigortasının en ayırıcı özelliği ise isteğe bağlı olarak konut içinde yer alan eşyalarınızı da sigorta kapsamına dahil etme şansınızın olmasıdır. Olası felaketler sonucunda sadece eviniz değil eşyalarınızın da zarara uğramasının yüksek bir ihtima çerçevesinde olması; eşyalarınızı sigorta kapsamı altına almanız için gerekli bir durumdur.

KONUT

Konut sigortası fiyatları her ne kadar sigorta şirketlerine göre farklılık gösteriyor gibi görünse de ihtiyacınıza uygun ek teminatları seçmeniz karşılaşacağınız hasarıdır

SİTE/APT

Sitelerin/apartmanların ortak kullanım alanları ile bu alanlarda bulunan “demirbaşlar, elektronik cihazlar, makine-tesisatlar, nakit para ve kıymetli evrak , gibi kıymetler;

KONUT PAKET

Konut paket sigortasının en ayırıcı özelliği ise isteğe bağlı olarak konut içinde yer alan eşyalarınızı da sigorta kapsamına dahil etme şansınızı  yüksek olanak sağlanarak olmasıdır.  

DEPREM PAKET

Zorunlu Deprem Sigortası teminatı, kamu tüzel kişiliğini haiz ve kar amacı gütmeyen Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından hasar temin verilmektedir.