Araç Sigortası Nedir?

Araç sigortası, yapılması zorunlu olan ve her sene yenilenmesi gereken bir sigortadır. Sigorta yapılmayan araçların trafiğe çıkmasına izin verilmez, bağlanan araçlar, trafik şubesinin garajında sigortanın yaptırılmasına değin bekletilirler.

Her yıl ülkemizde yüz binlerce araç trafiğe çıkmaktadır. Tüm bu araçların trafik sigortası yapmaları zorunludur. Bazı araç sahipleri, araç trafik sigortası ile araç kasko sigortasını birbiri ile karıştırmaktadırlar. Ancak bu ikisi farklıdır ve en büyük farkları araç trafik sigortasının zorunlu olarak yaptırılması kasko sigortasının ise araç sahibinin inisiyatifine bırakılmasıdır.

KASKO 

Kasko, otomobil sigortalarından bir tanesidir ve amacı sigorta ettirene ait aracın uğrayacağı zararlarını’da karşılamasını sağlamaktır.

TRAFİK

Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Verebileceğiniz maddi ve bedeni zararları güvence altına alabilirsiniz.

YOL YARDIM

Yolculuk yapmayı planlayan insanlar, bu şekilde bir yol yardım hizmetinden faydalanabildiklerini bildikleri takdirde daha güvenle ve huzurla yola çıkmakta.

TAM BAKIM

Türk sigorta sektörünün öncü firması Sistem Sigorta, yeni ürünü “Tam Bakım Trafik Sigortası” ile trafikteki araçlar için zorunlu olan Trafik Sigortası’na yepyeni teminatlar ekliyor. …